Największe oszustwa w blackjack

Największe oszustwa w blackjack

Dziś mija już sporo czasu od wielu przestępstw związanych z rozgrywką w Black Jacka., które przeszły do historii. Wiele z nich jest nauczką do końca życia dla osób które oszukiwały, bądź odpowiadały za zakres bezpieczeństwa we własnych kasynach internetowych. Jakie najbardziej znane przypadki odnotowano w wypadku oszustw na Black Jacku ?

Oszustwa w blackjack

Znany specjalista od zabezpieczeń, Jeff Jonas dziś rozmawia otwarcie o spotkaniu jakie odbył z osobą odpowiedzialna za większość oszustw w kasynie, na zasadzie wielu gier, w tym Black Jacka. Od tamtego czasu, technologie zabezpieczeń, jak i same ich metody zmieniły się bardzo, gdy Jeff Jonas dowiedział się o całym asortymencie, jakie wykorzystuje garstka osób na świecie, podróżując po przeróżnych kasynach.

Takie osoby dobrze wiedziały iż kasyna naziemne przekazują sobie nawzajem cenne informacje o nich, które czasem były przekazywane również w formie odpłatnej. Skromna zapłata była niczym w porównaniu do strat, jakie ponosiły niektóre kasyna, dzieki czemu informacje sprzedawały się bardzo dobrze. Dlatego też ludzie oszukujący kasyna inwestowali w rożne przebrania, maski, sztuczne wąsy lub temu podobne części garderoby, aby zapewnić sobie anonimowość.

To właśnie po tej próbie wyłudzenia od Jeffa Jonasa informacji na temat kasyna które zabezpiecza, technologie kamer na stałe zagościły w kasynach naziemnych, a dziś każda twarz jest bezpośrednio monitorowana przez setki kamer.

Jak twierdził jego anonimowy informator, jeśli kasyna nie dało się oszukać w sposób anonimowy, wtedy ludzie którzy próbowali oszukiwać kasyna najchętniej wyszukiwali informacje na temat krupierów którzy pracują, oraz ich rodzin. Wtedy to właśnie rodziny były mocno zastraszane, przez co wielu krupierów otworzyło siatkę do oszukiwania kasyn.

W jaki sposób oszukiwano kasyna ? Kiedy oszust przychodził do kasyna naziemnego w którym pracował krupier – jego ofiara, podchodził do niego i właśnie z nim toczył rozgrywkę. Aby wygrać przykładowo ćwierć miliona dolarów, wypadało jedynie podmieniać karty w dyskretny sposób. Krupier przyjmujący karty, wykładał gotowe karty dla swojego oprawcy, który następnie zgarniał kolejne wygrane.

To jednak nie jedyna metoda na oszukanie kasyna. Jeff Jonas spotkał się z wieloma innymi przykładami jak ludzie próbowali w lepszy, bądź gorszy sposób oszukać kasyno naziemne w grze BlackJack.

– Przykrywka z żetonów, czyli chip cup – metoda ta polegała na przekazywaniu graczom stosu żetonów o nominale 5 dolarów. Jeśli ktoś podczas rozgrywki umówił się z krupierem na taki ”deal” wtedy mógł liczyć na odpowiednie obłowienie się podczas własnej rozgrywki, przykładowo w Black Jacka.

– Rękaw – metoda dość popularna i znana z filmów, jednak faktycznie w kasynach internetowych miała swoje miejsce. Gracz musiał ukrywać kartę w dłoni i wymienia ją z osobą siedzącą obok i grającą w Black Jacka. Sztuczka sama w sobie jest oklepana i dziś wydaje się być niemożliwa, lecz jeszcze parę lat temu była jak najbardziej możliwa do wykorzystania dzięki sprytnemu przemyceniu odpowiednich talii kart.

Recenzja serwisu hazardowego

Poszukując kompletnego katalogu gier hazardowych, oraz sugerowanych w necie kasyn, do tej pory gracz był skazany na poszukiwania w wielu pośrednich serwisach.