System płatności o nazwie UseMyFunds jest w Polsce coraz bardziej rozpoznawalny i chętnie wybierany przez jego użytkowników. Powodów do zadowolenia nie brakuje bowiem, choć warto pamiętać również o paru limitach które będą nas oczywiście dotyczyć. Zacznijmy jednak od plusów.
UseMyFunds jest systemem prostym w obsłudze, pomimo tego iż jest on dostępny dla nas po Angielsku. Nie wymaga on instalowania oprogramowania co wiele osób uzna za wielki plus, oraz nie będzie wymagać dostępu do karty debetowej, lub kredytowej, dzięki czemu możemy czuć się bezpiecznie.
Oprócz tego, UseMyFunds jest systemem, który został stworzony w roku 2002, co jak widać daje mu dużą przewagę względem doświadczenia, które to właśnie przełożyło się na dobry zakres bezpieczeństwa, oraz funkcjonalności. Co prawda UseMyFunds nie posiada sam w sobie wielkich funkcji, albowiem jego głównym zadaniem jest przesyłanie płatności w taki sposób, aby były one wykonywane anonimowo w czasie rzeczywistym i pozwalały zasilać dowolne usługi, lub produkty z jakimi to UseMyFunds jest powiązany.
Takich miejsc w całej sieci jest całkiem sporo, albowiem dziś szacuje sie iż UseMyFunds łączy ze sobą prawie ponad 2 biliony różnego rodzaju miejsc w internecie, które są na stałe połączone właśnie z tym systemem. Jak widać, liczba jest imponująca. Pomimo wielkich plusów, jakimi UseMyFunds się nam przedstawia, warto jest pomówić o jego minusach.
Niestety w Polsce nie wszystkie banki są kompatybilne z tym systemem. Jeśli chodzi o te, które z pewnością działają z systemem na dzień dzisiejszy, to banki takie jak Alior Bank, ING oraz WBK. Klienci tych banków będą mogli bez najmniejszych problemów zadbać o to, aby móc skorzystać z usługi przelewów, jakie oferuje na dzień dzisiejszy UseMyFunds. U pozostałych banków w Polsce pozostaje czekać na uzyskanie takich oto możliwości. Pomimo wszystko, warto jest skorzystać z tego systemu płatności, tym bardziej iż jest on nam udostępniony kompletnie za darmo. Nie musimy płacić żadnej prowizji za wszelkiego rodzaju przekazy z pod loga tego systemu.