Systemy gry w ruletkę amerykańską

Systemy gry w ruletkę amerykańską

Czy da się wygrać z kasynem ? Zadając sobie to pytanie, większość osób, mogłaby pomyśleć że jest to absolutnie niemożliwe. Jednakże, niektóre gry hazardowe na przestrzeni lat zostały dokładnie ”rozgryzione” przez osoby ponadprzeciętnie nimi zainteresowane i dzięki temu opracowane zostały specjalne systemy gry, mające na celu zminimalizowanie szans kasyna, z zwiększenia do maksimum szans wygranej właśnie przez realnego gracza. Jedną z takich gier, jest właśnie ruletka amerykańska. Nie myślcie jednak, że systemy ruletkowe okazują się za każdym razem skuteczne, a kasyno w każdym przypadku przegrywa. Gdyby tak było, ruletka po prostu by upadła, a kasyna zbankrutowały.

Gra w kasynie sieciowym, czy też naziemnym w ruletkę, z wykorzystaniem strategii do niej opracowanych okazuje się mniej ryzykowna, jednakże na wygraną musimy nieraz poczekać, a przedtem ”zaliczyć” dno, aby się od niego skutecznie odbić. Każdy przypadek jest jednak inny, gdyż ruletka, jak każda gra hazardowa, jest po prostu nieprzewidywalna. Przejdźmy jednak do konkretów i przedstawmy systemy, które zostały specjalnie opracowane do ruletki amerykańskiej:

System Martingale

Jedna z najstarszych i jednocześnie najczęściej wykorzystywanych po dziś dzień strategii ruletkowych. W tym systemie, prawdopodobieństwo wypadnięcia koloru czerwonego lub czarnego jest równe mniej więcej 50%-owe.
Zasada tej strategii jest niezwykle prosta:
Gracz zaczyna od stawiania niewielkich sum na jeden kolor – na przykład 5zł na czerwony.
Jeżeli uda mu się prawidłowo obstawić wynik i faktycznie wynikiem obrotu koła ruletki będzie kolor czerwony, wygrana zostaje podwojona, czyli mamy już kolejne 5zł czystego zysku. Jeśli natomiast dojdzie do przegranej, kolejna stawkę musimy podwoić.

Wada systemu Martingale jest widoczna na pierwszy rzut oka : do gry potrzebujemy sporo kapitału, jednakże z kolei zaletą jest to, że stawiamy małe stawki, które nawet w przypadku przegranej, nie nadszarpują za mocno naszego budżetu. Oczywisty jest fakt że kilka/kilkanaście przegranych pod rząd to raczej mało prawdopodobna prognoza, dlatego też Martingale to raczej skuteczny i dość często stosowany system.

System Fibonacciego

Odkryty w XII wieku ciąg liczb, w którym, w którym każda liczba jest sumą , dwóch ją poprzedzających (1,1,2,3,5,8,13,21…). Jak to się ma do ruletki ? Otóż taki właśnie ciąg liczb, stosuje się w systemie Fibonacci przy zwiększaniu stawek na kolor.

Jak to wygląda w praktyce?

Stawka początkowa gracza możne być niewielka. Załóżmy że jest to 10zł. Po postawieniu koloru o wygranej, gracz ”na czysto” zyskuje kolejne 10zł. W tym momencie gracz powinien zapisać sobie ciąg liczb, ponieważ będzie musiał kolejno je wykreślać. W przypadku przegranej, gracz musi wziąć pod uwagę kolejna liczbę według ciągu Fibonacciego i to właśnie w jej wysokości postawić kolejną stawkę. Jeśli natomiast gracz wygra, musi skreślić dwie poprzednie liczby z ciągu. Serie kończy się w momencie, gdy wszystkie cyfry z ciągu zostaną skreślone.

Strategia Fibonacci, jest przeznaczona przede wszystkim dla graczy, którzy nie oczekują wielkich zysków z gry, lub tych którzy nie chcą narażać się na duże ryzyko. System jest jak najbardziej skuteczny, a zarazem bezpieczny, dobry także dla graczy początkujących.

System Parlay

Uważany za jeden z najbardziej agresywnych metod wygranej, przeznaczony dla pewnych siebie graczy, biorących pod uwagę również niemałe ryzyko, jednak chcących zawalczyć o jak największe wygrane w ruletce. Dużą zaletą tego systemu jest fakt, że podczas gry nie ma ryzyka zbyt dużych przegranych.

Główna zasady tego systemu jest bardzo prosta – podczas gry należy cały czas stawiać na ten sam kolor. W przypadku wygranej, należy postawić pierwotna stawkę, wraz z wartością wygranej. Natomiast po przegranej, zaczynamy od początku. W systemie Parlay wskazane jest stosowanie progresji 4 razy pod rząd, to znaczy 4 razy stawiamy na czarny lub czerwony kolor. Zyskać możemy nawet 15-krotność postawionej stawki, która na początku może być niewielka.

Ryzyko podczas gry przy użyciu Parlay jest dość duże, gdyż nieczęsto można zauważyć zjawisko wypadnięcia aż 4 razy pod rząd tego samego koloru. Jednak gracze wybierają ten sposób ze względu na stosunkowo niewielkie pieniądze do stracenia w przypadku przegranej i jednocześnie kuszące nagrody za podjęte ryzyko.

Wspomnieć można jeszcze o strategii „63”, która zakłada ona aż 63% szans na wygraną w każdej rundzie ruletki amerykańskiej. Zgodnie z tym systemem, gracz zobowiązany jest postawić aż 24 numery w każdej rundzie, co powoduje obstawienie aż 2/3 całego koła (bez zera). W przypadku wygranej, kończymy serię, natomiast w przypadku przegranej stosujemy progresję 1-1, 3-3, 9-9, 27-27. Polecane jest wybieranie jak najmniej wartościowych żetonów.

Wymienione systemy są najczęściej wykorzystywane przez graczy z całego świata. Aby wybrać strategię najlepiej dopasowaną do swoich możliwości ,warto przetestować wszystkie systemy ”na sucho”.

Recenzja serwisu hazardowego

Poszukując kompletnego katalogu gier hazardowych, oraz sugerowanych w necie kasyn, do tej pory gracz był skazany na poszukiwania w wielu pośrednich serwisach.