Ubezpieczenie – Blackjack

Ubezpieczenie – Blackjack

W momencie gdy pierwszą kartą którą ma krupier jest AS, wtedy mamy możliwość poproszenia o asekurację – trzeba to jednak wykonać przed pojawieniem się zakrytej karty krupiera. Wtedy gracz prosi o Ubezpieczenie – Blackjack, które może podbić o połowę pierwotnie wnoszony zakład. Kwota podbijająca zakład (ubezpieczona stawka) jest przetrzymywana w oddzielnym miejscu, na osobnej części stołu na którym gramy. Biorąc ubezpieczenie, zakładamy że karta zasłonięta u krupiera której nie znamy, ma wartość 10. Mogą to być karty takie jak 10, walet, dama, król. W momencie przegranej gracza, dostaje podwójną stawkę składki która została zabezpieczona.

Przyjrzyjmy się na prosty przykład:

Obstawiamy kwotę 10 złotych. Karty są już odpowiednio rozdane. Nasza wartość kart jest równa liczbie 18. Krupier z nami grający pierwszą odkrytą kartę jaką dostaje, jest AS. W takim wypadku prosimy o ubezpieczenie. Ubezpieczamy się kwotą 5złotych. W tym momencie krupier sprawdza swoją drugą zakrytą kartę okazuje się iż ma ona wartość równą liczbie 10. W tym momencie faktycznie tracimy swój pierwszy zakład – 10 złotych, ale Ubezpieczenie – Blackjack które wcześniej wybraliśmy, daje nam zysk na zasadzie 2:1, czyli równowartość jaką jest kwota 10 złotych. W takim wypadku tracimy łącznie na zakłady 15 złotych (10 złotych podstawowy zakład i 5 złotych stawka ubezpieczeniowa) ale zyskujemy przez nasze zabezpieczenie 10 złotych (stawka ubezpieczeniowa 5 złotych razy 2), wobec czego w praktyce tracimy jedynie kwotę 5 złotych.

Oczywiście możemy również wygrać zakład i stracić naszą stawkę którą się pierwotnie ubezpieczyliśmy. Pomimo wszystko strata jest na poziomie 5zł, przy czym pierw stawialiśmy 10 zł, a ubezpieczaliśmy się kwotą 5zł. W takim wypadku na ogół i tak wychodzimy na plus, albowiem wygrany zakład + pierwotny jego wkład pozwala nam na wyjście na 0, lub wygranie mniejszej niż przewidywaliśmy, lecz pewniejszej kwoty.

Recenzja serwisu hazardowego

Poszukując kompletnego katalogu gier hazardowych, oraz sugerowanych w necie kasyn, do tej pory gracz był skazany na poszukiwania w wielu pośrednich serwisach.