Zasady gry w bingo

Zasady gry w bingo

Po dzień dzisiejszy w wielu krajach przyjmuje się różne style rozgrywki w Bingo. Dla przykładu Kanada i Stany Zjednoczone prowadzą grę w taki sposób, iż wygrywa osoba która układa ustalone linie podczas rozgrywki. Potem gra jest rozgrywana do momentu zapełnienia całej planszy. Jak widać w jednej partii możemy rozgrywać kilka gier Bingo takim stylem.

Możemy również zwiększyć ilość kart w wypadku niektórych rozgrywek. Przyjmuje się nawet zwiększenie liczb do 30 kart. Jednak w wersjach Amerykańskich i Kanadyjskich takie posunięcie może prowadzić do zamieszania. Udało się to jednak rozwiązać w taki sposób, iż każdy zawodnik posiadał własny stolik i tablice do której przyklejało się własne karty. Odpowiedni marker którego dziś używamy nazywany jest ”dabberem”.

Stany Zjednoczone i rosnąca popularność rozgrywki w Bingo była tak ogromna, że zasady gry w bingo potrzebowały aktualizacji, tak aby gra była możliwa do przeprowadzania szybko i sprawnie. Dziś grając w Bingo w Stanach Zjednoczonych mamy możliwość oglądania wyświetlonego numeru na ekranie, kiedy jest on pierw wywoływany. Dopiero wtedy możemy zgłaszać Bingo.

Numery które nie biorą udziały w rozgrywce również pokazywane są na monitorach. Dodatkowo na takich monitorach wyświetla się rodzaj wzoru który musimy ułożyć i zgłosić.

Jeśli chodzi o internet, to mamy do dyspozycji jednakowe zakłady. Naszą kartą jest kwadrat o wymiarach 5×5, ale czasem wykorzystuje się również plansze 3×9. Każda plansza posiada własne numery kombinacyjne od 1 do 75, bądź od 1 do 90 – w zależności od powyższych wymiarów.

W internecie możemy wykupować tak jak w realnym świecie kilka kart na raz, dzięki czemu kasyna wprowadziły świetną opcję o nazwie ”auto dauber” która za nas wypełnia wszystkie nasze karty podczas prowadzenia rozgrywek. Dodatkowo funkcje sortowania pozwalają nam na odpowiednie ułożenie kart w taki sposób, iż od 1 karty, układa na jest ta, która ma największe szanse na uzyskanie Bingo podczas danej rozgrywki.

Recenzja serwisu hazardowego

Poszukując kompletnego katalogu gier hazardowych, oraz sugerowanych w necie kasyn, do tej pory gracz był skazany na poszukiwania w wielu pośrednich serwisach.