Zasady gry Blackjack

Zasady gry Blackjack

Gra w Black Jacka. opiera się na grze taliami w ilości od 1 do standardowo 8 talii kart. Oczywiście większa talia również jest spotykana, lecz w tym wypadku oznacza to zwiększenie przewagi w stronę kasyn, dlatego w internecie nie wykorzystuje się takiej ilości. Przewaga ta zwiększa się jednak w stronę graczy, kiedy talia kart jest mniejsza.

Na szczęście są kasyna które uwzględniają niskie ilości talii kart, które sięgają nawet 1-2 ilości takowych talii kart.

Jeśli chodzi o limit naszej rozgrywki, to rozpoczyna się on na ogół od 5 dolarów w wypadku kasyn naziemnych, przy czym maksymalna stawka zakładu do 100 dolarów do 50 tysięcy dolarów. Jeśli mowa o kasynach internetowych, nie ma limitów i zaczynamy przykładowo zakład od 1 złotego.

Typowy stolik mieści maksymalnie 6 graczy, choć w internecie możemy zauważyć stoliki na przykład dla 7 graczy. Grę w Black Jacka. rozpoczyna oczywiście pierwsza osoba od lewej, od strony krupiera. Ostatnią osobą grającą jest właśnie krupier.

Rozpoczęcie gry oznacza przesunięcie żetonów w miejscem naszego zakładu. Kiedy wszystkie zakłady zostały zawarte, krupier informuje ze nie można wprowadzać już owych zakładów i przechodzi do rozdania nam kart.

Każdy z graczy otrzymuje oczywiście odkryte karty, dzięki czemu możemy spokojnie oglądać ich zawartość. Sam krupier ma jednak jedną kartę odkrytą, natomiast drugą zakrytą.

Kiedy dostajemy nasze karty, mamy możliwość (Zasady gry Blackjack):
1. Dobranie karty (HIT)
2. Pozostanie przy danej wartości kart (STAY)

Najbardziej polecane jest dobranie karty, która może podbić nasz układ i przybliżyć nas do zdobycia bliskiej wartości do 21. Jeśli uzyskamy najwyższą wartość do tej w stosunku do innych graczy grających z nami – wtedy wygrywamy. Warto dodać, iż możemy dobierać dowolną ilość kart, do momentu aż nasz układ nie przekroczy magicznej wartości 21 oczek.. Wybierając kolejne karty nakładamy więc na siebie odpowiednie ryzyko, albowiem krupier może nam oddać mocną kartę taką jak np. figurę lub asa – który może nas wyrzucić z danego rozdania.
Jeśli natomiast przekroczymy wartość kart 21, wtedy automatycznie przegrywamy nasz zakład.

UWAGA! Warto jest jednak próbować, albowiem z niskim zakładem, często bardzo trudno jest przy dużej ilości graczy wygrywać, przez co stanie w miejscu z małym układem też doprowadza do częstych przegranych.

Recenzja serwisu hazardowego

Poszukując kompletnego katalogu gier hazardowych, oraz sugerowanych w necie kasyn, do tej pory gracz był skazany na poszukiwania w wielu pośrednich serwisach.